Projekt 2015

Strona główna
Rekrutacja
Galeria
Kontakt
Projekt 2014
Projekt 2013
Projekt 2012
Projekt 2011
Archiwum informacji 2011
Projekt 2010
Galeria 2014
Galeria 2013
Galeria 2012
Galeria 2011
Galeria 2010
Projekt 2009
Galeria 2009
Projekt 2008
www.efs.gov.pl
www.wup-krakow.pl
www.pfron.org.pl

"W Stronę Samodzielności - Projekt 2013"

Godziny pracy poradników zatrudnionych w ramach projektu "W stronę samodzielności"


Budynek Starostwa Powiatowego w Krakowie, al. Słowackiego 20 (parter)
tel. 512 116 574 (termin każdej wizyty jest rezerwowany telefonicznie)

Radca Prawny - mgr Elżbieta Korporowicz
Dni tygodnia i godziny pracy:
1. wtorki w godzinach: 16:00-19:00 - pokój nr 11
2. czwartki w godzinach: 16:00-18:00 - pokój nr 11


Doradca Zawodowy - Pedagog - mgr Danuta Komorowska
Dni tygodnia i godziny pracy:
1. poniedziałki w godzinach: 17:00-19:00 - pokój nr 11
2. środy w godzinach: 16:00-19:00 - pokój nr 11


Psycholog - mgr Damian Służałek
Dni tygodnia i godziny pracy:
1. środy w godzinach: 16:00-19:00 - pokój nr 10 c
2. czwartki w godzinach: 17:00-19:00 - pokój nr 10c




"Trening Kompetencji i Umiejętności Społecznych"

We wrześniu 2013r. w ramach Projektu "W stronę samodzielności" przeprowadzone zostały zajęcia Treningu Kompetencji i Umiejętności Społecznych. Zajęcia prowadzone były grupach przez wykwalifikowanych specjalistów – psychologów. W trakcie zajęć omówione zostały między innymi zagadnienia związane z codziennym funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych oraz sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych. W czasie Treningu uczestnicy brali udział w zajęciach warsztatowych, prezentowane były również filmy i zdjęcia związane z tematyką zajęć. Wszyscy uczestnicy zajęć zgodnie podkreślali przydatność Treningu Kompetencji i Umiejętności Społecznych oraz fakt nabycia nowych wiadomości bardzo przydatnych w życiu codziennym. Zajęcia miały również na celu większą integracje grupy co zaowocowało nowymi znajomościami i kontaktami indywidualnymi po zakończeniu zajęć. W listopadzie 2013 r. planowane jest przeprowadzenia kolejnych zajęć Treningu Kompetencji i Umiejętności Społecznych dla pozostałych grup uczestników Projektu "W stronę samodzielności".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w --> Galerii




"Kurs komputerowy"

Od lipca do września 2013 r. w ramach Projektu „W stronę samodzielności” dla uczestników Projektu został przeprowadzony kurs komputerowy. Kurs prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników. W czasie zajęć uczestnicy od podstaw zapoznali się z obsługą komputera jak również z obsługą podstawowych programów niezbędnych do póŸniejszej samodzielnej pracy z komputerem. Nabyta w czasie zajęć wiedza pozwoli biorącym w nich udział na samodzielne korzystanie z komputera oraz umożliwi wykorzystanie nabytej wiedzy w życiu codzienny. Wszyscy uczestnicy zajęć zgodnie podkreślali dużą przydatność kursu komputerowego oraz fakt nabycia nowych wiadomości bardzo przydatnych w życiu codziennym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w --> Galerii




"Zajęcia rehabilitacyjne"

W miesiącu lipcu 2013 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Woli Zacharjaszowskiej rozpoczęły się zajęcia rehabilitacyjne dla podopiecznych placówki. Zajęcia prowadzone są w ramach projektu "W stronę samodzielności" realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie . Ćwiczenia odbywają się pod okiem rehabilitanta, zajęcia prowadzone są w urozmaiconej formie i dostosowane są do indywidualnych potrzeb poszczególnych uczestników rehabilitacji.

Również w lipcu 2013r podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Batowicach i Czernej o raz osoby niepełnosprawne ze środowiska rozpoczęli zajęcia kursu komputerowego. Na bieżąco są również prowadzone konsultacje ze specjalistami psychologiem, doradcą zawodowym oraz radcą prawny. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz podopieczni Domów Pomocy Społecznej będą uczestniczyć w kursie kulinarnym oraz w Treningu Kompetencji i Umiejętności Społecznych. Osoby niepełnosprawne ze środowiska wezmą udział w kursach zawodowych i rehabilitacji.




"Osoby niepełnosprawne"

W grudniu 2012 roku, zakończył się kolejny cykl szkoleń dla ubiegłorocznych beneficjentów Projektu "W stronę samodzielności". Niepełnosprawni uczestnicy ze środowiska powiatu krakowskiego mieli możliwość skorzystania ze specjalistycznych badań profilaktycznych, a podopieczni Fundacji im Brata Alberta w Radwanowicach w dniu 14 grudnia uroczyście zakończyli kurs kulinarny realizowany na terenie Fundacji od września 2012 roku.

Analogicznie do lat ubiegłych, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie, od stycznia 2013 roku, rozpoczęło rekrutację nowych uczestników w/w Projektu, w tym. osób niepełnosprawnych posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym, będącymi osobami nieaktywnymi zawodowo, a także mieszczącymi się w przedziale wiekowym od 15 do 65 roku życia.

    Przewidziane do realizacji w roku 2013 formy wsparcia to:
  • Kurs komputerowy
  • Trening Kompetencji i Umiejętności Społecznych
  • Indywidualna forma wsparcia, w tym m. in.:
    - kurs języka obcego,
    - kurs prawa jazdy kat. B,
    - usługa rehabilitacyjna połączona z wyjazdem wypoczynkowym,
    - indywidualne kursy i szkolenia zawodowe,
    - poradnictwo specjalistyczne świadczone przez pedagoga, psychologa, prawnika, doradcę zawodowego.

Istnieje również możliwość dostosowania charakteru szkoleń bezpośrednio do uczestnika.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 12-634-42-66 wew. 566,
lub +48 512-116-574.



"Wychowankowie rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo - wychowawczych"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie w ramach projektu "W stronę samodzielności" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w 2013 roku oferuje następujące formy wsparcia: Trening Kompetencji i Umiejętności Społecznych, kursy językowe oraz kursy zawodowe.
Oferta skierowana jest do wychowanków zarówno rodzin zastępczych jak i placówek opiekuńczo-wychowawczych.
    Oferta kursów zawodowych obejmuje wiele specjalności, m.in.:
  • kurs prawa jazdy kat. B
  • kurs operatora koparko-ładowarki
  • kurs operatora wózka widłowego
  • kursy kosmetyczne.

Uczestnicy mają również możliwość wyboru kursu dostosowanego do indywidualnych zainteresowań oraz umiejętności.

Uczestnicy w trakcie trwania Projektu będą mieli możliwość korzystania z poradnictwa specjalistycznego psychologa, pedagoga, doradcy zawodowego, prawnika.





Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


PCPR w Krakowie - 2015